20 Białe złoto diamentowe pierścionki zaręczynowe, które kochamy

Nasi redaktorzy niezależnie badają, testują i polecają najlepsze produkty; więcej o naszym procesie recenzowania można dowiedzieć się tutaj. Możemy otrzymać prowizje od zakupów dokonanych z naszych wybranych linków.

Kiedy szukasz idealnego zaangażowania pierścień, istnieje kilka dużych decyzji do zrobienia, a mianowicie, jaki rodzaj centrum kamień lubisz najbardziej i jaki rodzaj metalu chcesz zespół być. Białe złoto diament zaangażowania pierścienie są naprawdę popularną opcją, nie bez powodu: Białe złoto jest piękne, aby spojrzeć na, to jest bardzo wszechstronny, i to jest dość łatwe do opieki. 

Co to jest białe złoto?

Białe złoto jest stopem złota i co najmniej jednego innego białego metalu, takiego jak pallad, nikiel, cynk, miedź lub srebro.

Jak wyjaśnia ekspert ds. biżuterii Kim Kanary, białe złoto uzyskuje swój charakterystyczny srebrzysto-biały odcień dzięki bardzo cienkiej warstwie rodu. W rzeczywistości, kiedy złoto miesza się z innym białym metalem, „otrzymany kolor jest nadal matowo szary do brązowo-żółtego”, co sprawia, że pokrycie rodem jest niezbędne do uzyskania białego połysku.

Poznaj eksperta

Kim Kanary jest wiceprezesem ds. rozwoju społeczności i zaangażowania w JTV, jednym z największych sprzedawców biżuterii w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o białym złocie pierścionki zaręczynowe, w tym, co szukać podczas zakupów dla jednego i jak dbać o niego.

Plusy i minusy białego złota diamentowe pierścionki zaręczynowe

Jedną z największych zalet białego złota jest to, że zespół jest neutralny, srebrzysty odcień, który nie wpływa na kamień centralny w ogóle.

„Kamienie będą odzwierciedlać kolor metalu, w którym są one ustawione, co oznacza, że bezbarwne kamienie szlachetne (jak diamenty) mogą wydawać się mieć odcień koloru, jeśli otaczający metal zawiera kolor” Kanary mówi. To może się zdarzyć z niektórymi ustawieniami żółtego złota, ale nie białego złota. „Twój kamień szlachetny będzie odzwierciedlać srebrzysto-biały metal, co nie spowoduje żadnych zauważalnych różnic w kolorze Twojego kamienia”. Ponadto, białe złoto ma tendencję do bycia bardziej błyszczącym i mniej matowym, co czyni ten metal wartościową, a zarazem opłacalną opcją.

Podczas gdy białe złoto jest bardziej wytrzymałe niż żółte złoto, to nie do końca mierzy się z metalem takim jak platyna. Platyna jest bardziej wytrzymała, więc jest bardziej odporna na codzienne zużycie i zapewnia większe bezpieczeństwo dla ustawień kamieni centralnych niż białe złoto. „Jest również gęstszy niż złoto, więc jeśli wszystkie inne cechy są równe, platynowy pierścień będzie cięższy niż pierścień z białego złota,” dodaje Kanary.

Żółte złoto jest czystsze niż białe złoto, ponieważ białe złoto jest złotem zmieszanym z innymi metalami. „Czyste naturalne złoto ma żółty kolor, więc im wyższa czystość, tym bardziej żółty będzie” – mówi Kanary. Ale podczas gdy żółte złoto może być czystsze, jest również naturalnie bardziej miękkie, co oznacza, że białe złoto jest bardziej trwałą opcją. „Jeśli interesuje Cię wyższy stopień czystości, białe złoto może nie być Twoją najlepszą opcją”.

Ponadto, białe złoto jest często stopione z niklem, więc jeśli jesteś uczulony na nikiel, trzymaj się z dala od białego złota.

Czego szukać w białym złocie Diamond Engagement Ring

– Jaki rodzaj szlifu diamentu dobrze łączy się z białym złotem? Praktycznie każdy szlif diamentu będzie wyglądał świetnie z białym złotem.

– Powinienem wybrać 14-karatowe lub 18-karatowe białe złoto? Podczas gdy 18-karatowe jest czystszym złotem, 14-karatowe jest zalecane, ponieważ jest bardziej trwałe i odporne na zarysowania.

– Ile kosztują obrączki z białego złota? Ceny mogą się różnić, ale generalnie białe złoto jest mniej kosztowną alternatywą dla platyny.

Jak dbać o swój diamentowy pierścionek zaręczynowy z białego złota?

Białe złoto wymaga nieco więcej troski niż inne metale. „ będzie wymagać sporadycznego polerowania i polerowania, jak również okresowego uzupełniania, aby zapewnić, że utrzymuje swój srebrzysto-biały blask przez cały rok” – mówi Kanary. Jest ono bardziej miękkie niż platyna, więc może się łatwiej zarysować, choć nadal nadaje się do codziennego noszenia. Aby przechowywać pierścionek z białego złota, zawiń go w miękką szmatkę lub kawałek aksamitu.  

Myślisz, że białe złoto jest metalem pierścionka dla Ciebie? Zobacz 20 naszych ulubionych pierścionków z diamentami z białego złota poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *