20 Black Diamond Engagement Rings

Nasi redaktorzy niezależnie badają, testują i polecają najlepsze produkty; więcej o naszym procesie recenzowania można dowiedzieć się tutaj. Możemy otrzymywać prowizje od zakupów dokonanych za pośrednictwem wybranych przez nas linków.

Jeśli Carrie Bradshaw to zrobiła, to musi być na czasie, prawda? W Sex and the City 2, Mr. Big wreszcie dostał pierścień na palec Carrie – 5 karatowy czarny diament Itay Malkin pierścień ustawiony w 18-karatowego białego złota, aby być dokładne. Ze słowami: „ponieważ nie jesteś taka jak inni”, Big dał wszystkim Carrie Bradshaw czcicieli zielone światło do myślenia poza pudełko diamentów, jeśli chodzi o ich pierścionki zaręczynowe. I nie mogliśmy pomóc, ale zastanawiam się … czy czarny diament pierścionek zaręczynowy zmierzyć się z klasycznym białym diamentem? Absolutnie!

Co to jest Black Diamond?

A black diamond is a super-included diamond; it has so many inclusions in it that it makes it appear as a black gemstone. Podczas gdy bezbarwne diamenty z mniejszą ilością inkluzji są uważane za bardziej wartościowe i rzadkie, czarny diament jest ceniony za większą ilość inkluzji, które posiada. 

Brides zawsze szukają śmiałego sposobu, aby pokazać swój styl, a jeśli zerwanie z tradycją jest twoja rzecz, może warto rozważyć edgy czarny pierścień diamentu. Czarne diamenty są szykowne, trochę tajemnicze, trochę rock 'n’ roll, i niemożliwe cool. Są one również dobrą wartość. „Czarne diamenty są tradycyjnie znacznie mniej kosztowne niż bezbarwny diament”, mówi ekspert diamentów Ann Jay. Czy to w klasycznym pasjansie, otoczony białym diamentem halo, ustawiony w modnym różowym złocie, lub posypane wzdłuż prostego zespołu, aby nadać trochę cool czynnik do dnia ślubu bling, jesteśmy całkowicie miażdży na czarne diamenty pierścienie.

Poznaj eksperta

Anna Jay jest ekspertem diamentów i właścicielem Anna P. Jay, firma jubilerska w Nantucket. Ona również ma dyplom z diamentów z Gemological Institute of America.

Dowiedz się więcej o historii czarnych diamentów pierścienie i co trzeba wiedzieć przy wyborze idealny pierścień.

Plusy i minusy Black Diamond Rings

Pro z czarnego diamentu jest to, że cena za karat jest znacznie mniejsza niż bezbarwne lub fantazyjne kolorowe diamentu. One z największych wad czarnych diamentów jest to, że są one znacznie bardziej podatne na uszkodzenia niż ich bezbarwne odpowiedniki. „To dlatego, że czarne diamenty są faktycznie składa się z setek maleńkich pęknięć, które dają im swój kolor”, mówi ekspert diamentów Anna Jay. Należy mieć to na uwadze, gdy rozważa czarny diament na zaangażowanie pierścień (lub rozważyć traktowane czarny diament zamiast). Traktowane czarny diament jest grayer kamień, który otrzymuje wysoką temperaturę i leczenie ciśnienia, aby włączyć go czarny. Mają podobny wygląd do naturalnych czarnych diamentów, ale są mniej kosztowne.

Co szukać w Black Diamond Ring

– Jakie są niektóre szczegóły, aby spojrzeć na przy wyborze czarnego diamentu zaangażowania pierścień? „Zachęcałbym kupującego do poproszenia o raport Colored Diamond Report z Gemology Institute of America (GIA). Przy zakupie dużej biżuterii (jak pier¶cionek zaręczynowy), zawsze radzę moim klientom, aby poprosili o raporty GIA dla swoich kamieni centralnych (lub jakiegokolwiek diamentu większego niż 0.50ct), aby zweryfikować jego cechy i zapewnić jego jako¶ć” – mówi Jay. Podczas gdy niektóre czarne diamenty są naturalnie czarne, wiele z nich jest często szare i traktowane w celu zmiany kamienia do ciemnego czarnego koloru. „Raport GIA wyjaśni, czy diament został poddany obróbce w celu wzmocnienia koloru (obniżenie wartości), czy jest naturalny (zwiększenie wartości)”.

– Ile klient powinien spodziewać się zapłacić za czarny diament? „Traktowane czarne diamenty są mniej kosztowne niż naturalne czarne diamenty, i bardziej powszechne – połowa ceny lub nawet mniej,” mówi Jay. „Jeśli bezbarwny diament to $8000/karat, to możesz oczekiwać, że czarny diament będzie $4000/karat … lub mniej”.

– Jakie są niektóre sugerowane ustawienia dla czarnego diamentu? „Możesz ustawić swój czarny diament w dowolny sposób. Zanim pomyślisz o ustawieniach, powinieneś rozważyć, jaki jest Twój budżet na Twój pierścień. Ten numer będzie dyktować zarówno rozmiar karat i ustawienia.”

– Jakie metale dobrze komponują się z czarnym diamentem? „I love black diamonds set in white gold or platinum-the contrast of the colors really makes them pop,” Jay says.

Jak dbać o pierścionek z czarnym diamentem

„Czarne diamenty nie wymagają tak dużo czyszczenia jak bezbarwne lub fantazyjne kolorowe diamenty,” Jay mówi. Ich kolor jest „naturalnie metaliczny w przyrodzie, więc będą one nadal iskrzyć nawet z zużycia”.

Unikaj typowych technik czyszczenia diamentów, takich jak ultradźwięki lub parownica. „Te maszyny mogą faktycznie uszkodzić lub złamać twój czarny diament”, mówi Jay. Najlepszym narzędziem, którego możesz użyć do czyszczenia czarnych diamentów jest „szczoteczka do zębów z miękkim włosiem i ciepła, łagodna woda z mydłem. Pomyśl detergent naczynia – to przecina tłuszczu i olejów z Twojej skóry tak samo dobrze, jak to robi na naczynia.

Podobnie jak inne diamenty i drobnej biżuterii, uniknąć noszenia czarnego diamentu zaangażowania pierścień jeśli jesteś zaangażowany w hands-on, ciężkich działań, takich jak praca w stoczni, przenoszenie mebli, lub budowy. Czarne diamenty są bardziej podatne na złamania niż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *