Czy małe firmy mogą rozwiązać kryzys emerytalny?

Kalifornia toruje nową drogę dla pracodawców, aby pomóc w kryzysie emerytalnym za pomocą nowego California Secure Choice Retirement Plan. Jest to konto emerytalne sponsorowane przez państwo dla pracowników małych firm, które tradycyjnie nie mogły sobie pozwolić na zapewnienie pracownikom planu emerytalnego. Plan, który gubernator Jerry Brown podpisał w ustawie, pozwoli milionom Kalifornijczyków na rozpoczęcie oszczędzania na emeryturę. Jeśli inne stany pójdą w ślady Kalifornii, Fortune zauważa, że tego typu plan może pomóc złagodzić kryzys emerytalny w USA.

Kalifornijski program zapewnia dostęp dla pracowników sektora prywatnego małych firm (zatrudniających 5 lub więcej pracowników) do możliwości uczestniczenia w niskim ryzyku, niskich kosztach, przenośnych oszczędności emerytalnych i planów inwestycyjnych. Program wymaga również, aby pracodawcy zapewnili automatyczną rejestrację, jak również bezpośrednie potrącenia z listy płac.

Co jeśli już masz plan emerytalny dla swoich pracowników?

Dla 7.5 miliona Kalifornijczyków pracujących dla pracodawców, którzy nie posiadają planu emerytalnego lub konta oszczędnościowo-inwestycyjnego, nowe przepisy pomogą zapewnić tym pracownikom bezpieczeństwo emerytalne. Jeśli masz już oszczędności emerytalne/plan inwestycyjny dla swoich pracowników, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że nowy program nie jest obowiązkowy dla pracodawców, którzy już go posiadają. Jednakże, nawet jeśli posiadacie Państwo taki plan, pracodawcy mogą chcieć przejść na nowy plan, ponieważ nie stawia on pracodawców w roli powierników kont emerytalnych swoich pracowników, jak to ma miejsce w przypadku niektórych rodzajów planów emerytalnych oferowanych przez pracodawców.

W ankiecie przeprowadzonej przez AARP i Small Business Majority, 73% właścicieli małych firm odpowiedziało, że program zapewniłby ich firmom przewagę konkurencyjną w zatrzymaniu/zatrudnieniu pracowników. Dodatkowo, program Secure Choice jest również przenośny, co oznacza, że Twoi pracownicy mogą zabrać plan ze sobą w przypadku odejścia z pracy, wypowiedzenia lub zwolnienia.

Jakie korzyści przynosi Secure Choice pracownikom?

Pracownicy, którzy do tej pory nie mieli dostępu do oszczędności emerytalnych lub kont inwestycyjnych, teraz będą mieli do nich dostęp dzięki temu programowi. Pracodawcy uczestniczący w programie automatycznie zapiszą wszystkich pracowników na 3% składkę, którą pracownik będzie mógł zmienić lub zlikwidować w dowolnym momencie.

Przeciwnicy nowego prawa twierdzą, że pracownicy będą zdenerwowani automatycznym zapisem do programu. Twierdzą oni również, że pracownicy wolą brać do domu pełną pensję, jeśli nie są gotowi do rozpoczęcia oszczędzania na emeryturę. Pomimo sprzeciwu, jest to obecnie obowiązujące prawo. Należy jednak pamiętać, że pracownicy mogą z niego zrezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *