Czy mogę dołączyć do Tindera, gdy mój rozwód jest w toku?

Czy mogę dołączyć do Tindera, gdy mój rozwód jest w toku?

Kiedy podjąłeś decyzję o rozwodzie, możesz być gotów, by ruszyć dalej ze swoim życiem i zacząć znowu umawiać się na randki. Jednakże, rozwód wymaga czasu. W Kalifornii, trzeba czekać co najmniej sześć miesięcy, aby mieć swój podział sfinalizowany przez państwo. To jest tylko minimalny okres oczekiwania. Rozwód może trwać znacznie dłużej, jeśli istnieją jakiekolwiek spory na temat opieki nad dziećmi, wsparcia finansowego, lub jak nieruchomości powinny być podzielone.

Czy musisz pozostać singlem, gdy jesteś w trakcie rozwodu, czy też możesz wrócić do puli randek? Czy to jest w porządku, aby pobrać aplikację randkową jak Tinder, aby rozpocząć poszukiwania nowego partnera, czy może to zaszkodzić w rozwodzie?

Ogólnie rzecz biorąc, możesz zacząć umawiać się na randki, kiedy tylko zechcesz. Randki mogą jednak wpłynąć na pewne aspekty rozwodu, zwłaszcza jeśli masz dzieci.

Nie musisz pozostać singlem podczas rozwodu

Rozwód może być bardzo samotnym okresem. Dla wielu osób rozwód jest również bardzo trudny emocjonalnie. To zrozumiałe, że chcesz szukać pocieszenia i wsparcia w tym czasie. Jest to również twoje prawo, aby to zrobić.

Kalifornia jest „no-fault” rozwód państwa. Oznacza to, że nie trzeba wskazywać palcami i przypisać winę, aby zakończyć swoje małżeństwo. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć państwu, że istnieją różnice nie do pogodzenia w swoim małżeństwie. Musisz tylko powiedzieć, że ty i twój współmałżonek macie różnice, których nie da się przezwyciężyć. Nikt nie musi brać winy na siebie.

Ponieważ nikt nie musi brać na swoje barki winy za rozwód, wygląd niewierności nie ma znaczenia. Twój współmałżonek nie może wykorzystać faktu, że zdecydowałeś się spotykać z kimś innym, podczas gdy nadal jesteś technicznie żonaty, przeciwko tobie. Może nie być z tego powodu szczęśliwy, ale nie może tego wykorzystać na swoją korzyść, jeśli chodzi o takie sprawy jak podział majątku czy alimenty. Kwestie te są rozstrzygane na mocy prawa stanowego, gdzie wina lub przewinienie są zazwyczaj nieistotne.

Małżonkowie mogą i wchodzą do puli randkowej przed sfinalizowaniem rozwodu

Wiosną 2019 roku gwiazda Pitch Perfect Anna Camp złożyła pozew o rozwód od współgwiazdy i męża Skylara Astina. Tych dwoje było małżeństwem od października 2016 roku. Po tym, jak został obsłużony z papierami rozwodowymi, Aston Wasted niewiele czasu przed pobraniem Raya, popularnej aplikacji randkowej.

Randki mogą wpłynąć na negocjacje w sprawie opieki nad dzieckiem

Randki mogą nie zaszkodzić twojej zdolności do uzyskania rozwodu, ubiegania się o alimenty lub uzyskania połowy majątku wspólnego w twoim podziale. Jednak fakt, że umawiasz się z kimś nowym, może mieć wpływ na jedną z głównych części rozwodu, jeśli masz dzieci: opiekę nad nimi.

Nie możesz sfinalizować rozwodu, dopóki ty i twój małżonek nie uzgodnicie wszystkich warunków waszego podziału. Dotyczy to również tego, kto i kiedy otrzyma prawo do opieki nad dziećmi. Jeśli twój współmałżonek dowie się, że chodzisz na randki, może nie chcieć, aby twoje dzieci przebywały w pobliżu twojego nowego ukochanego. Może odmówić negocjacji lub zażądać wyłącznej opieki nad dziećmi. Fakt, że chodzisz na randki może potencjalnie opóźnić rozwód i wydłużyć czas jego finalizacji.

Jeśli ty i twój małżonek nie możecie dojść do porozumienia w sprawie opieki nad dzieckiem, sąd wkroczy i przygotuje plan dla ciebie. W Kalifornii sądy zawsze będą robić to, co jest w najlepszym interesie dzieci dotkniętych rozwodem.

Teoretycznie, twój małżonek może argumentować, że twoje nowe zainteresowanie miłością stanowi zagrożenie dla dzieci. Małżonek mógłby poprosić sąd o ograniczenie opieki nad dzieckiem, aby ograniczyć kontakt dzieci z nowym partnerem. Sędzia musiałby wtedy przeanalizować waszą konkretną sytuację i ustalić, w jaki sposób powinny zostać przyznane prawa do odwiedzin i opieki.

Chociaż randki nie powinny mieć negatywnego wpływu na możliwość uzyskania opieki nad dziećmi, z pewnością mogą skomplikować sprawę. Co najmniej, może to sprzyjać złym uczuciom i opóźnić negocjacje, co może wydłużyć czas potrzebny na uzyskanie rozwodu. Jeśli masz dzieci, to może mieć sens, aby umieścić swoje życie randkowe w zawieszeniu do czasu, gdy twój podział zostanie uznany przez państwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *