Czy potrzebujesz dyplomu z marihuany?

Coraz więcej państw legalizuje ją, co oznacza, że jest coraz więcej możliwości biznesowych związanych z marihuaną. Ale, w przeciwieństwie do kierunków informatycznych dla koderów i inżynierów, MBA dla małych przedsiębiorców, a nawet programów produkcji wina i piwa, istnieje bardzo niewiele możliwości edukacyjnych dla tych, którzy chcą zrobić karierę w branży. (Poza tym, co można wyczytać w internecie i tym wypalonym sąsiadem z kilkoma chorymi roślinami w szafie).

Ale ponieważ marihuana staje się coraz bardziej popularna, niektóre uczelnie chcą na tym zarobić, w tym Northern Michigan University w Marquette, Michigan, który w tym semestrze rozpoczął program chemii roślin medycznych. Więc czy potrzebujesz stopnia naukowego w uprawie marihuany?

Specjalizacja z marihuaną

„Kiedy słyszą, jaki jest mój kierunek studiów”, powiedział 19-letni student drugiego roku NMU Alex Roth w wywiadzie dla Detroit Free Press, „wiele osób mówi: 'Wow, fajny koleś. Zdobędziesz dyplom z uprawy marihuany’. Ale to wcale nie jest łatwy stopień.” Zamiast tego uniwersytecki program Medicinal Plant Chemistry jest równymi częściami nauki i biznesu:

Wymagane kursy zapewniają podstawy w chemii i biologii roślin, z doświadczeniem badawczym capstone obejmującym ogrodnictwo eksperymentalne i analizę instrumentalną produktów naturalnych, podczas gdy ścieżki ostrości pozwalają studentom zbadać swoje zainteresowania w odpowiednich obszarach biznesu i rachunkowości (ścieżka przedsiębiorczości) lub zaawansowanych tematów w chemii i biologii (ścieżka bioanalityczna).

Podczas gdy niektóre inne szkoły wyższe oferują zajęcia skupione na polityce i prawie dotyczącym marihuany, a niektóre inne instytucje (takie jak Oaksterdam University, Cannabis College i Humboldt Cannabis College, w Kalifornii i THC University, the Grow School i Clover Leaf University w Kolorado) oferują programy certyfikatów w zakresie trawki, Northern Michigan’s jest jedynym 4-letnim programem studiów licencjackich „zaprojektowanym w celu przygotowania studentów do sukcesu w rozwijających się branżach związanych z produkcją, analizą i dystrybucją roślin leczniczych”.

Programy dotyczące trawki

Jako narkotyk z listy I według prawa federalnego i nadal nielegalna substancja w wielu stanach, możliwości studiowania marihuany – zwłaszcza z punktu widzenia małego biznesu – są niewielkie i bardzo rzadkie. Ale zanim wrócisz do szkoły jak Rodney Dangerfield, możesz najpierw skonsultować się z doświadczonym prawnikiem na temat swoich planów związanych z marihuaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *