Czy powinieneś zatrzymać dom podczas rozwodu?

Czy powinieneś zatrzymać dom podczas rozwodu? Cóż, nie chodzi tylko o dom, prawda? Nie ma mowy, że jesteś puszczając z samochodu, biżuteria, inwestycje, emerytury, ciężko zarobione dochody, lub Baccarat kryształowe kielichy albo. I jesteś całkiem pewny, że twój adwokat rozwodowy się z tym zgodzi.

Niestety, prawo i ostatnie statystyki nie są w synchronizacji z tobą. Według badań finansowych, rozwodzące się osoby potrzebują ponad 30 procent wzrostu dochodów tylko po to, aby utrzymać standard życia, który mieli przed rozwodem. Rozwód jest właśnie taki. To tak naprawdę strata i szansa. Ale faktem jest, że strata jest cięższa dla kobiet.  Jedna na pięć kobiet popada w ubóstwo w wyniku rozwodu, podczas gdy mężczyźni doświadczają utraty od 10% do 40% swojego standardu życia. Tak druzgocące, jak te statystyki mogą brzmieć, rozwód to nie tylko wyrównanie ekonomiczne. Czasami twoje życie i jakość twojego wewnętrznego spokoju jest ważniejsza niż dom z kuchnią dla smakoszy. Rozwód może być również idealną okazją dla ciebie jako pary, a potem jako niezależnej kobiety, by zmierzyć się z rzeczywistością i wyjść z długów, lub by w końcu usiąść i opracować długoterminowy plan finansowy na edukację swoich dzieci.

Poniżej przedstawiamy praktyczną rozmowę na temat tego, czy powinniście zachować pewne aktywa w trakcie rozwodu, czy też nie. Jak masz zamiar pogodzić się emocjonalnie z tym podziałem majątku, lub jak masz zamiar podjąć kroki, aby chronić siebie i odbudować swoje życie jest lepiej omówione w serii sesji coachingowych lub czytając ten artykuł na temat odzyskiwania rozwodu.

Rozwód i dom rodzinny – za i przeciw jego zatrzymaniu

Jest kilka pytań, które należy sobie zadać, jeśli chodzi o nieruchomość. Pierwszym z nich jest to, czy byłbyś w stanie utrzymać się z płatnościami i utrzymaniem nieruchomości na własną rękę i czy miałbyś wystarczająco dużo gotówki, aby wykupić swojego partnera lub zakwalifikować się do pożyczki, aby to zrobić. Jeśli jest to będzie umieścić pod presją, może warto rozważyć downscaling trochę, aby nadal żyć wygodne życie.

Korzyści z utrzymania domu w rozwodzie obejmują:

Ciągła stabilność dla dzieci
Utrzymanie aktywów, które będą stanowić część nieruchomości
Frustracja poruszania się nie jest dodawany do stresu, że rozwód przynosi

Wady utrzymania domu w rozwodzie obejmują:

Rosnącą presję finansową spowodowaną kredytami lub zmniejszonym oszczędzaniem
Pełny koszt utrzymania nieruchomości spoczywa na jednej parze ramion
Możliwość, że nie ma dostępu do funduszy, aby wykupić drugiego małżonka, co może powodować ciągłą presję finansową
Do czasu podjęcia decyzji, co robić

Niezależnie od tego, czy postępowanie jest szybkie i polubowne, czy też długie i przeciągające się, ważne jest, aby obie strony wzięły odpowiedzialność za nieruchomość i inne zobowiązania finansowe. Zaleganie ze spłatą kredytu hipotecznego po rozwodzie może spowodować poważne konsekwencje finansowe. Obie strony ryzykują utratę zdolności kredytowej, co oznacza, że mogą nie kwalifikować się do otrzymania kredytu hipotecznego, niezależnie od tego, czy jest on przeznaczony na dom rodzinny, czy nie.

Kluczowe jest również utrzymanie innych płatności, takich jak karty kredytowe, czesne, opłaty, płatności za samochód i ubezpieczenia. Nietrzymanie płatności na tych pozycjach może mieć daleko idące skutki dla przyszłych wniosków.  W tym momencie, pary mogą również chcieć rozważyć skorzystanie z usług Certyfikowanego Analityka Finansowego Rozwodu (CDFA). CDFA oceni sytuację finansową, aby zapewnić, że obie strony pozostają na równej stopie przez długi okres. Jest to szczególnie przydatne, gdy jedna strona zarabia dużo więcej niż druga, lub jeden z małżonków nie jest w stanie wejść na rynek pracy, ponieważ musi wychowywać dzieci. Podczas obliczeń analityk określi, czy majątek jednego z małżonków będzie rósł, a drugiego się uszczupli, i odpowiednio dostosuje zalecany podział majątku.

Jeśli żadne z was tego nie chce lub nie może sobie na to pozwolić

Gdy po dokonaniu obliczeń okaże się, że żadne z was nie kwalifikuje się do uzyskania finansowania lub żadne z was nie chce pozostać w domu rodzinnym, oczywistym wyborem będzie jego sprzedaż. Ale co się dzieje, gdy wartość nieruchomości jest znacznie mniejsza niż rzeczywista obligacja z instytucją finansową? To jest to, co krótka sprzedaż jest, ale to naprawdę nie powinno być pierwszą opcją, jak to będzie miało negatywny rating na punktacji kredytowej małżonków. Kiedy ich wyniki FICO są dotknięte, może trzeba będzie czekać kilka lat, aby wejść na rynek nieruchomości ponownie.

Inne długi i co robić

Wspólne konta i rozwody idą w parze jak dres i szpilki. Wcale nie. W momencie, gdy pojawiają się szepty o rozwodzie, należy koniecznie powiadomić o tym banki i instytucje finansowe. Ma to na celu zapobieżenie sytuacji, w której współmałżonek narobi długów i ucieknie z miasta. Mimo, że kredyt może być na oba nazwiska, obie strony są odpowiedzialne za jego spłatę w całości. Jeśli jesteś pozostawiony ze spłatami i masz trudności z utrzymaniem go pod kontrolą, będziesz musiał skontaktować się z bankiem, aby zawrzeć porozumienie w sprawie płatności.

Sit d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *