Jak i dlaczego unikać mieszania funduszy osobistych z firmowymi?

Jeśli prowadzisz firmę, szczególnie taką, która nie jest prowadzona jako jednoosobowa działalność gospodarcza, powinieneś być raczej ostrożny w kwestii mieszania funduszy. Używanie funduszy biznesowych do opłacania osobistych wydatków może naruszać prawo, umowy, zasady etyczne i obowiązki powiernicze.

Nawet jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz chcieć zastosować się do poniższych rad, aby w ten sposób, gdy nadejdzie czas rozwoju, Twoja firma nie miała wątpliwej i trudnej do zrozumienia historii finansowej. Ułatwi to również życie w czasie rozliczeń podatkowych.

Co to jest mieszanie funduszy?

Tak jak brzmi ten zwrot, commingling funds polega na mieszaniu pieniędzy osobistych i biznesowych na jednym koncie. Jednakże, może to również obejmować używanie funduszy biznesowych do opłacania osobistych wydatków lub na odwrót.

Co to jest wielki problem?

Jeżeli istnieje struktura korporacyjna chroniąca Cię przed osobistą odpowiedzialnością, to łączenie funduszy osobistych z biznesowymi może zniszczyć tę ochronę przed osobistą odpowiedzialnością. Kiedy inna osoba lub firma chce pociągnąć Ciebie lub Twoją firmę do odpowiedzialności, wykazanie, że właściciel firmy połączył fundusze osobiste z aktywami biznesowymi może „przebić zasłonę korporacyjną”.

Ponadto, jeżeli pełnisz funkcję powiernika firmy lub partnera biznesowego, możesz naruszyć obowiązki etyczne i prawne, jeżeli sprzeniewierzysz fundusze firmy na osobiste wydatki.

Prowadź oddzielne konta

Założenie oddzielnych kont dla finansów osobistych i biznesowych jest najprostszym sposobem na zapewnienie, że nie będziesz mieszać swoich funduszy. Oczywiście, wszystko, co ma charakter osobisty, powinno być opłacane z konta osobistego, podczas gdy wydatki biznesowe powinny być opłacane z konta firmowego. To samo dotyczy przychodów. Wszystkie przychody generowane przez firmę muszą przechodzić przez konto firmowe.

Nawet jeśli otrzymasz czek biznesowy, który zamierzasz w całości wykorzystać do zapłaty sobie, powinieneś zdeponować go na swoim koncie biznesowym przed wypisaniem sobie czeku. To zapewni, że zostanie stworzony jasny „papierowy proces”. Niepowodzenie w prowadzeniu oddzielnych kont będzie wymagało rozdzielenia funduszy, co jest skomplikowanym i czasochłonnym procesem.

Twój doradca podatkowy będzie Ci wdzięczny

Wreszcie, gdy oddzielisz swoje konta osobiste od firmowych i będziesz z nich korzystać w odpowiedni sposób, Twój doradca podatkowy będzie Ci wdzięczny (a może nawet pobierze od Ciebie mniejszą opłatę). Prowadzenie oddzielnych kont pozwoli na łatwiejsze rozliczanie wydatków biznesowych, które można odliczyć od podatku, lub przygotowanie Schedule C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *