Jak media społecznościowe mogą wpłynąć na Twój rozwód?

Zrozumienie, w jaki sposób media społecznościowe mogą wpłynąć na Twój rozwód

Media społecznościowe stały się integralną częścią naszego codziennego życia. Jeśli przeprowadzisz ankietę wśród swoich przyjaciół i rodziny, istnieje prawdopodobieństwo, że trudniej będzie ci wskazać kogoś, kto nie korzysta z mediów społecznościowych, niż tych, którzy z nich korzystają.

Według Pew, prawie 7 na 10 Amerykanów korzysta z co najmniej jednej platformy mediów społecznościowych. Wielu z nas korzysta z mediów społecznościowych, aby dzielić się swoimi myślami, uczuciami, zainteresowaniami i działaniami. To może być świetne, aby połączyć się z przyjaciółmi i rodziną, z którymi nie możemy komunikować się regularnie z powodu geografii lub zajętego stylu życia.

Jednak okazało się to również niebezpieczne, gdy pary przechodzą przez rozwód lub separację. Kiedy byli małżonkowie walczą o alimenty, alimenty na dzieci i opiekę nad dziećmi, mogą skorzystać z mediów społecznościowych, aby się wyładować. Mogą nie wiedzieć, że to, co mówisz i robisz w mediach społecznościowych może mieć wpływ na postępowanie rozwodowe.

Media społecznościowe mogą nie być prywatne

Bez względu na to, jak „prywatne” mogą być twoje posty w mediach społecznościowych – prawdopodobnie nie są. Wiele par ma wspólnych znajomych i kontakty w mediach społecznościowych. Kiedy dochodzi do separacji lub rozwodu, ci przyjaciele, członkowie rodziny i znajomi często wybierają strony.

Te osoby nie mogą jednak usunąć Cię z listy kontaktów w mediach społecznościowych. Nawet jeśli nie jesteś już „znajomym” swojego przyszłego eks na Facebooku, nadal może on być na bieżąco z Twoim życiem dzięki relacjom wspólnych przyjaciół i rodziny. Twoje posty mogą zaognić i tak już napiętą sytuację, a w niektórych przypadkach mogą być sprzeczne z oświadczeniami, które składasz w oficjalnych dokumentach prawnych lub w sądzie.

Powinieneś również zwracać uwagę na posty zamieszczane przez wspólnych znajomych. Jeśli przyjaciel „taguje” cię w poście w mediach społecznościowych, może to potencjalnie zaszkodzić sprawie rozwodowej lub opiekuńczej, jeśli post zawiera negatywne informacje lub jest sprzeczny z oświadczeniami, które złożyłeś w oficjalnych dokumentach prawnych.

Wskazania zdolności finansowej

Kiedy złożyć wniosek o rozwód w Kalifornii, jesteś zobowiązany do wypełnienia formularzy finansowych ujawnień, w tym dochodów i wydatków Deklaracja i harmonogram aktywów i długów.  Po zakończeniu ujawnień finansowych musisz podzielić się nimi z wkrótce-to-be-ex.

Pomoże to upewnić się, że wszystkie podane informacje są dokładne. Formularze te pomagają sądowi podjąć ważne decyzje, między innymi dotyczące podziału majątku i możliwości zarobkowych każdego z małżonków.

Jakie znaczenie mają tu media społecznościowe? Powiedzmy, że zdarzyło ci się wygrać kilka tysięcy dolarów na zdrapce loteryjnej, gdy jesteś jeszcze w związku małżeńskim. Zamiast podzielić się tą wiadomością z małżonkiem, ukrywasz pieniądze. Kilka tygodni później składasz pozew o rozwód.

Coś podobnego faktycznie stało się z kobietą z Kalifornii w 1999 roku. Ona nie ujawnić swoje wygrane na loterii na jej formularzy finansowych ujawnień i sędzia stwierdził, że działał z oszustwa i złośliwości. Wynik końcowy? Były mąż otrzymał wszystkie wygrane kobiety na loterii.

Jak widać, nieujawnienie istotnych informacji finansowych na tych formularzach może mieć poważne konsekwencje. W Kalifornii, ujawnienia finansowe są oświadczenia, które są podpisane pod przysięgą. Fałszywe oświadczenia mogą być uznane za krzywoprzysięstwo, a celowe zatajanie informacji może być uznane za oszustwo.

Określanie najlepszego interesu dziecka

Posty w mediach społecznościowych, które zawierają informacje o nielegalnych, pozamałżeńskich lub potencjalnie niebezpiecznych działaniach mogą być również szkodliwe podczas rozwodu i postępowania o opiekę nad dzieckiem. Kiedy walczysz o opiekę nad dzieckiem, chcesz przekonać sąd, że jesteś zdolnym i kochającym rodzicem. Chcesz argumentować, że Twoje dziecko będzie miało bezpieczne środowisko.

Sądy również mają tendencję do faworyzowania przyznawania głównej opieki rodzicowi, który wykazuje chęć zaangażowania rodzica nieposiadającego prawa do opieki w życie dziecka. Posty w mediach społecznościowych, które dyskredytują rodzica dziecka lub przedstawiają nadużywanie narkotyków i alkoholu, mogą skończyć się szkodą dla Ciebie w sądzie. Sędzia może stwierdzić, na podstawie twoich wpisów w mediach społecznościowych, że przyznanie ci opieki nad dzieckiem może nie leżeć w najlepszym interesie dziecka.

Wykorzystanie mediów społecznościowych jako dowodu w sprawie rozwodowej

Czy sądy naprawdę przeglądają posty w mediach społecznościowych jako dowody? Na pewno. Postępy w technologii – w tym wzrost popularności mediów społecznościowych – wymusiły zmiany w sposobie podejścia i rozstrzygania kwestii prawnych. Rozwody nie są wyjątkiem. Adwokaci w Kalifornii mają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *