Jak publiczne są publiczne akta rozwodowe?

Rozstania są okropne. Są bolesne. Są wyczerpujące. I są głęboko osobiste. Nawet bardziej, gdy zerwanie jest rozwodem. Więc dlaczego na ziemi są publiczne rekordy rozwodowe, aby ujawnić swoje osobiste interesy?

Pomysł swojego rozwodu jest tam dla świata, aby zobaczyć może nawet nie przeszedł przez myśl. Między powodzi emocji, straty, i niekończąca się lista must-do’s, aby przejść przez proces, to nic dziwnego.

Ale niestety, wszystko ma swoje następstwa. I nie wszystko z tego jest prywatne.

Częścią pomocy kobietom w skomplikowanym procesie rozwodowym jest upewnienie się, że są one poinformowane o każdej istotnej dla nich sprawie.

Przez większość czasu mówimy o krokach, które musisz podjąć, aby znaleźć ekspertów w określonych dziedzinach i przestrzegać wyznaczonych terminów.

Ale nie wszystko jest pod twoją kontrolą. I nie wszystko pozostaje prywatne.

Wprowadź publiczne rekordy rozwodowe. Czym one są? Dlaczego są?

Podstawy publicznych rejestrów rozwodów

Zgodnie z ogólną zasadą, postępowania sądowe są sprawy z rejestru publicznego.

Pomyśl o tym jako o przejrzystości sądu do publicznego wglądu w decyzje podejmowane w sądach publicznych i jak są one osiągnięte.

Ta przejrzystość, tak inwazyjna jak może się wydawać, jest częścią kontroli odpowiedzialności na naszym publicznym systemie sądowniczym. W ten sam sposób, w jaki obywatele mogą uczestniczyć w rozprawie w sądzie jawnym, mogą również przeglądać akta sądowe.

Zanim wpadniesz w panikę i zaczniesz się martwić, że wszystkie twoje brudy znajdą się na pierwszej stronie gazety, czytaj dalej….

Istnieje w rzeczywistości kilka dobrych powodów do publicznych rejestrów sądowych, w tym publicznych rejestrów rozwodowych.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zmienić nazwisko na oficjalnym ID lub dokumentu, może być konieczne, aby zapewnić dekret rozwodowy. Prawo jazdy, tytuły, i wszystko inne, co wymaga dowodu, że „jesteś tym, kim mówisz, że jesteś” może wymagać go.

Podobnie, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na ponowne małżeństwo, sensowne jest, aby istniał dowód, że obie strony są rozwiedzione lub samotne.

Możliwością, której być może nie brałeś pod uwagę jest przeszukiwanie przodków. Z witrynami takimi jak Ancestry.com upraszczającymi poszukiwania pra-pra-pra-pra babci i jej historii imigracji, publiczne rejestry małżeństw i rozwodów są niezbędne.

Wreszcie, nie może być sprawy prawne związane z rozwodem, które wymagają dostępu do warunków dekretu. Rekordy przechowywane w domu mogą się zgubić lub uszkodzić, więc posiadanie stałego, dostępnego rekordu jest ważne.

Kiedy rekordy mogą być zapieczętowane

Prawo rodzinne, które obejmuje obszary takie jak rozwód i adopcja, jest ogólnie bardziej ograniczony w swoich zapisów publicznych niż cywilne lub karne sprawy są. I nie bez powodu.

Nazwiska dzieci i ofiar wykorzystywania seksualnego, na przykład, nie są upubliczniane. Ochrona dzieci i ofiar ma pierwszeństwo przed prawami publicznymi.

Z podobnych powodów poufne są dane dotyczące stanu zdrowia, adopcji, oceny rodziny lub domu.

Podobnie, poufne informacje finansowe, takie jak zeznania podatkowe, numery kont bankowych i zastrzeżone informacje biznesowe są zastrzeżone. Opinia publiczna nie powinna mieć dostępu do numerów ubezpieczenia społecznego, na przykład, tylko dlatego, że ktoś się rozwodzi!

Jeśli w grę wchodzi zniesławienie lub nieprawdziwe oskarżenia, które mogą zaszkodzić reputacji strony, sąd może zdecydować o utajnieniu tych informacji.

Co do zasady, sądy nie inicjują pieczęci zapisów rozwodowych. Zapisy są uważane za sprawy publicznego dostępu, chyba że zażądano i zatwierdzono inaczej.

Możesz czuć się niepewnie o swoim życiu osobistym o publicznej ekspozycji. Ale to nie wystarczy, aby uzasadnić pieczęć swoich rekordów.

Sędzia musiałby być przekonany, że szkody wynikające z ujawnienia przewyższają prawo do publicznego dostępu.

Ty lub zarówno ty, jak i twój przyszły ex musielibyście złożyć wniosek o zapieczętowanie swoich zapisów i czekać na zgodę sądu. Sędzia może zdecydować o uszczelnieniu żadnego, niektóre, lub wszystkie swoje rekordy rozwodu, jeśli istnieje uzasadniony powód, aby to zrobić.

Ograniczenia zapieczętowanych rekordów

Nawet zapieczętowane rekordy nie są pochowane na zawsze, jednak. Jeśli przyszła sprawa prawna potrzebuje dostępu do ich treści, sędzia może nakazać odpieczętowanie części lub całości.

Celebryci i wysoko postawieni ludzie często będą mieli uzasadniony powód, aby poprosić o uszczelnienie rekordów. Ale, jako ogólna zasada, jest to wyjątek.

Każdy może dowiedzieć się, czy i kiedy ktoś był rozwiedziony. To jest zawsze kwestia rekordu publicznego i jest łatwe do znalezienia z nazwą, datą urodzenia i miastem rozwodu.

Jeśli ktoś chce zagłębić się w szczegóły rozwodu, istnieją usługi, które mogą w tym pomóc za opłatą. Rząd może również uzyskać dostęp do bardziej dogłębnych zapisów.

Jeśli masz obawy dotyczące któregoś lub wszystkich postępowań rozwodowych i ich poufności, skonsultuj się z adwokatem rozwodowym. Adwokat będzie wiedział, jak podejść do tematu prywatności, aby zapewnić właściwą redakcję plików.

Zachowanie prywatności w inny sposób

Tymczasem, co można zrobić, aby pomóc sobie?

Nie wychylaj się i bądź ostrożny w kwestii tego, gdzie dzielisz się swoimi informacjami. Być może będziesz musiał się wyżalić i poszukać porady u doświadczonego specjalisty, ale media społecznościowe nie są do tego odpowiednim miejscem.

To jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *