Jak radzić sobie z rodzicielstwem, kiedy absolutnie nienawidzisz swojego byłego

Odcięcie liny i porzucenie trudnego Ex może być uwalniające – wzmacniające i konieczne, nawet. Ale co z sytuacją, kiedy nie możesz wyciąć go* ze swojego życia całkowicie? I po prostu tak bardzo go nienawidzisz? Wiele kobiet musi radzić sobie z byłym mężem, którego nieszczególnie lubi i z którym się nie dogaduje. Brzmi to jak piekło, ale nie musi być aż tak nieszczęśliwe, jeśli jasno określisz w swojej głowie, co jest ważne.

A to, co jest ważne, to twoje dzieci.

Tak, wiesz, że „chodzi o dzieci”, ale to niewiele robi, aby złagodzić lub uzdrowić twoją wrzącą nienawiść do twojego byłego, prawda? (Dojdziemy do tego poniżej.) Na razie pamiętaj, że inne kobiety – rozwiedzione mamy, takie jak ty – pokonywały podobnie trudne wyzwania. Myśl o granicach, myśl o organizacji, myśl o neutralnym gruncie. Te koncepcje sprawią, że wszystkim będzie łatwiej

Na przykład, wymyśl, jak będziesz komunikować się ze swoim byłym w przyszłości. Ustal granice, abyś czuła się bardziej bezpieczna i mniej zagrożona lub reagowała na jego zachowanie i to, co mówi.

Skorzystaj z kalendarza opieki

Użyj narzędzia do tworzenia harmonogramu, aby nie było wątpliwości, kto ma dzieci lub kiedy. Utrzymanie spójnego harmonogramu pozwala rozmawiać z Ex mniej podczas pobytu zorganizowany. Śledź różne harmonogramy na wakacje, przerwy letnie, i więcej, i dokonywać zmian poprzez narzędzie, które wybierzesz. Również, wspólny plik może być dobrym sposobem, aby niech drugi rodzic wie o ważnych rzeczach, takich jak wizyty u lekarza i stopni szkolnych bez mówienia do nich bezpośrednio.

Zapisuj wszystko

Prowadzenie dziennika codziennych spraw może pomóc w zapobieganiu wielu rodzajom nieporozumień. Czy dzielicie się wydatkami? Użyj cyfrowego trackera, aby ułatwić sobie pracę i utrzymać wzajemną odpowiedzialność bez konieczności komunikowania się osobiście. Czy twój były często narusza warunki określone w planie wychowawczym? Jeśli twój eks nie przestrzega nakazu sądowego, śledź każde naruszenie. Zachowaj plik lub użyj narzędzia cyfrowego z funkcją zapisywania w dzienniku.

Oddziel swoje relacje z byłym od relacji z dzieckiem

Pozwól swojemu dziecku mieć dobre relacje z Twoim byłym. Tylko dlatego, że nie chcesz go widzieć, nie oznacza, że Twoje dziecko nie ma do tego prawa. To, że Ty go nie lubisz, nie oznacza, że Twoje dziecko nie może się z nim dogadać. Twoje dziecko ma prawa dotyczące dostępu do Ciebie i jego ojca. Wszystkie sugerowane kroki w tym poście pomogą Ci zaangażować się w opiekę nad sobą, jednocześnie robiąc to, co najlepsze dla Twojego dziecka i pozwalając mu cieszyć się swoim ojcem.

Użyj strony trzeciej do przelewów – jeśli musisz

Nie chcesz mieć do czynienia ze swoim byłym za każdym razem, gdy któreś z was zrzuca dzieci? Zgódź się na godną zaufania osobę trzecią, która odbierze dzieci i podrzuci je do domu drugiego rodzica lub do uzgodnionego miejsca spotkania – może to być dom dziadków lub przyjaciół? Zamiast czuć niepokój lub napięcie za każdym razem, gdy nadchodzi czas odwiedzin, możesz odesłać dziecko z uśmiechem i uniknąć ewentualnych złośliwych uwag lub kłótni z byłym.

Skorzystaj z usług koordynatora rodzicielstwa

Jest to ostateczność, ale koordynatorzy rodzicielstwa, którzy specjalizują się w rozwiązywaniu sporów w sytuacjach konfliktowych i rozumieją potrzeby dzieci, mogą pomóc tobie i twojemu współmałżonkowi w rozwiązaniu trwających sporów. Koordynator ds. rodzicielstwa będzie znał plan rodzicielstwa uzgodniony przez ciebie i twojego eks i upewni się, że oboje się do niego stosujecie. Jeżeli twój Ex jest trudny pracować z, mieć someone utrzymywać one (i ty) w linii może ulżyć niektóre stres i pozwolić wszystkie strony zaangażowane skupić się na twój dziecko i ich najlepszy interes.

Mówiąc o…

Nie obmawiaj swojego byłego

Przynajmniej nie przed nim i przed dziećmi. Chociaż wyrzucenie z siebie uczuć do przyjaciela, terapeuty lub trenera może być zdrowe, unikaj narażania dzieci na negatywne komentarze lub kłótnie. Badania pokazują, że kłótnie między rodzicami, nawet drobne nieporozumienia czy komentarze, mają negatywny wpływ na dzieci.

Dzieci potrafią rozpoznać, kiedy ty i twój współmałżonek jesteście w konflikcie, więc unikaj zarówno dużych kłótni, jak i drobnych komentarzy.

Szukaj wsparcia dla siebie

To, że w miarę możliwości wybierasz dobrą drogę, nie oznacza, że nie jesteś człowiekiem i czasami musisz taplać się w błocie. Znajdź miejsce, w którym będziesz mógł bezpiecznie wyrazić to, co naprawdę czujesz. Znajdź miejsce, gdzie możesz zacząć się leczyć i pracować nad wszystkimi uczuciami, które masz w wyniku rozwodu. Gdy zaczniesz naprawdę rozumieć, jak wygląda powrót do zdrowia po rozwodzie, pogodzisz się ze swoimi uczuciami i pogłębisz proces zdrowienia.

Właściwe, opiekuńcze miejsce dla Ciebie może być online kierowana grupa wsparcia rozwodu dla kobiet, które pomogą Ci zaangażować się w swój zamiar i postępować zgodnie z nim – z pracą, która przeniesie Cię poza nienawiść i kim naprawdę chcesz być.

Skup się na swoim dziecku

Ostatecznie, twoje dziecko jest teraz w centrum uwagi twojego związku z twoim byłym. Gdy ty zaczynasz wahać się, przesuwać i utrzymywać ostrość tam, przez wszystkie zasoby dostępny ty, podczas gdy opiekować się yourself. To jest to, co chcesz modelować do swojego dziecka. To jest to, co chcesz dla siebie, zbyt.

T

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *