Poza gotówką: 3 najlepsze zachęty do wynagradzania i inspirowania pracowników

Jeśli chodzi o motywowanie pracowników do działania, firmy często muszą patrzeć poza bezpośrednie wynagrodzenie. Podczas gdy oferowane wynagrodzenia mogą być konkurencyjne na rynku, inne czynniki, takie jak świadczenia, a nawet te kłopotliwe czynniki niematerialne, mogą mieć kluczowe znaczenie dla przyciągnięcia i zatrzymania największych talentów.

Oprócz wysokich wynagrodzeń, wysokiej jakości ubezpieczenia zdrowotnego, dobrych świadczeń emerytalnych, dużych premii i konsekwentnych podwyżek, niektórzy pracodawcy zastanawiają się: co jeszcze mogę zrobić, aby przyciągnąć i zatrzymać największe talenty? Poniżej przedstawiamy trzy z najważniejszych czynników motywujących, jakie mogą zaoferować pracodawcy.

1. Uwolnij gotówkę swoich pracowników

Gotówka jest, i zawsze będzie, królem. Choć może masz już świadczenia, premie roczne, a nawet podwyżki, w miejscu, istnieją inne w zasadzie darmowe zachęty, które mogą być świadczone, które zasadniczo umieścić więcej gotówki w kieszeni swoich pracowników.

Na przykład, oferując pracownikom, którzy dojeżdżają do pracy na znaczne odległości, możliwość pracy zdalnej, podczas gdy może to nic nie kosztować, faktycznie wkłada pieniądze do kieszeni pracownika poprzez oszczędzanie pieniędzy na gaz, nie wspominając o ich czasie. Dodatkowo, rodzice mogą być w stanie zaoszczędzić znacznie na kosztach opieki nad dzieckiem, jeśli elastyczne planowanie jest dostępne, zwłaszcza jeśli elastyczne godziny i zdalnej pracy jest dozwolone razem.

2. Konkursy biurowe

Tworzenie konkursów w biurze zarówno dla pracy związanych, jak i nie związanych z pracą, sprawy może pomóc w ogólnym morale, jak również produktywności. Powszechnie, zespoły sprzedaży będą konkurować, aby zobaczyć, kto może dokonać największej sprzedaży w ramach zespołu lub między różnymi zespołami. Czasami jest to rzeczywista nagroda, a czasami tylko po to, aby się pochwalić. Tak długo, jak pracownicy nie sabotują się nawzajem, aby wygrać, tworzenie konkurencji może pomóc znacznie poprawić produktywność i zainspirować pracowników poprzez łaskotanie ich ducha rywalizacji.

Popularne zawody niezwiązane z pracą dotyczą tych wymyślnych nowych narzędzi fitness, które każdy zdaje się mieć na nadgarstku lub w kieszeni. W biurach w całym kraju organizowane są konkursy na to, kto zrobi najwięcej kroków na krokomierzu w ciągu tygodnia lub miesiąca. Pracodawcy mogą również rozważyć założenie drużyn sportowych lub nawet małych siłowni w biurze. Tego rodzaju konkursy i działania zachęcają pracowników do zdrowego zachowania, co jest dobre dla pracowników i prawdopodobnie dobre dla biznesu też.

3. Świętuj wszystko i wszystkich

Wakacje są zabawne. Urodziny są zabawne. Chociaż zawsze będzie kilka osób, które nie chcą być zaangażowane, świętowanie urodzin ludzi, i każde święto, mając trochę jedzenia, zarówno zdrowego i niezdrowego, pomoże przynieść ludzi razem dla niektórych spotkań towarzyskich, i miejmy nadzieję, że doprowadzi do wyższego morale i uczucia uznania.

Docenianie pracowników jest szokująco tanie, i zaskakująco satysfakcjonujące dla pracodawców. Nawet jeśli pracodawca nie chce marnować czasu na czcze pogawędki i imprezy, miłe słowa zachęty przejdą długą drogę, aby pokazać pracownikowi, że jego praca jest doceniana. A docenieni pracownicy zazwyczaj pracują ciężej i osiągają lepsze wyniki.

Pracodawcy powinni jednak wystrzegać się zgadywania, które benefity niematerialne są najlepsze. Powinni porozmawiać z pracownikami i ewentualnie przeprowadzić ankiety, aby upewnić się, że nowe benefity przyniosą zamierzone efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *