Top 5 porad dotyczących umów dla Twojego startupu

Zgadujemy, że nie wszedłeś do biznesu po to, aby zostać zakopanym w papierkowej robocie. Być może myślisz, że masa legalnych zapisów tylko pogrąży Twój startup, ale odpowiedni zestaw umów posłuży do wyjaśnienia spraw po drodze. A włożenie pracy wcześnie będzie oznaczać tylko bardziej przejrzystą ścieżkę do sukcesu przed sobą.

Jasne i zwięzłe umowy mogą być różnica między gładką żeglugi i burzy sporów sądowych, więc oto pięć wskazówek dotyczących umów startup, z naszych archiwów:

1. Co należy zawrzeć w intercyzie startupu?

Myślałeś, że intercyza jest tylko dla małżeństw celebrytów? Cóż, nie ma gwarancji, że twój startup przetrwa, ani że zawsze będzie kontynuowany w tej samej formie, z tym samym personelem lub dyrektorami. Więc kiedy rozstania i wstrząsy uderzyć swój startup, będziesz przygotowany?

2. 7 transakcji biznesowych, które wymagają pisemnej umowy

Pierwszym krokiem, aby wiedzieć, czego potrzebujesz w umowie, jest wiedza, jakie umowy potrzebujesz. Oczywiście chcesz mieć umowy sprzedaży i umowy o świadczenie usług na piśmie, ale możesz również potrzebować umów o pracę i umów partnerskich, nie wspominając o leasingu.

3. Startup Must-Do: Sporządzenie umowy o nabyciu udziałów

Jeśli jesteś dzielenia się i doling out własności poprzez akcje w firmie, może chcesz ograniczenia i wymagania, kiedy te opcje na akcje będą nabywać uprawnienia, jak w kiedy będą one dostępne do sprzedaży. Nie chcesz, aby pracownicy lub inwestorzy przychodzą późno i spieniężania się wcześnie.

4. 5 klauzul, które powinna zawierać każda umowa o pracę

Startupy umieścić dużo wiary w swoich pierwszych pracowników i mają dużo jazdy na ich sukces, a w przypadku startupów technologicznych, ich dyskrecji. Upewnij się, że wszystkie możliwe kwestie związane z zatrudnieniem zostały wyjaśnione w dobrze sporządzonej umowie już pierwszego dnia.

5. Korzystanie z 'Boilerplate’ umowy? 3 ryzyka prawne

Z każdym z powyższych umów, może być kuszony, aby po prostu wyciągnąć formularz z Internetu. Lub ponownie wykorzystać starą umowę i po prostu zmienić nazwy. Uważaj – masz to, za co płacisz, a język szablonowy w umowie może dostać się do poważnych kłopotów prawnych.

Chcesz skupić się na istocie działalności swojego startupu, więc dlaczego nie pozwolić profesjonalistom zająć się drobnym drukiem? Skontaktuj się z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w umowach już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *