Tydzień Małych Przedsiębiorstw: Porady dotyczące zatrudnienia dla Twojego startupu lub małej firmy

W tym tygodniu odbywa się Tydzień Małego Biznesu, więc będziemy prezentować porady prawne dla małych firm przez cały tydzień. Dzisiejszym tematem jest zatrudnienie – życiodajna krew Twojej firmy, która może stać się toksyczna, jeśli nie będziesz ostrożny.

Ochrona pracowników przed dyskryminacją i bezprawnym rozwiązaniem umowy o pracę rozszerza się, a przepisy dotyczące wynagrodzeń i godzin pracy nie stają się coraz mniej skomplikowane. Więc oto kilka wskazówek, jak Twój startup lub mała firma w reklamie, zatrudnianie i zwalnianie (z niektórych degradacji lub promocji w między czasie):

Graj fair

Zarzuty dyskryminacji mogą zniszczyć reputację małej firmy. A pozwy o dyskryminację w zatrudnieniu mogą zniszczyć samą firmę. Na szczęście, tworzenie przyjaznego dla różnorodności środowiska pracy nie jest niemożliwe.

Zapoznanie się z przewodnikiem EEOC po dyskryminacji dla początkujących firm zrobi dobre pierwsze wrażenie, powinieneś też być świadomy nowych i starych zabezpieczeń przed dyskryminacją dla pracowników LGBT. Wszystko tak naprawdę sprowadza się do posiadania aktualnej polityki antydyskryminacyjnej i trzymania się jej.

Płać godziwą pensję

Nie musisz odwracać wielowiekowej luki płacowej, płacąc wszystkim pracownicom dwa razy więcej niż mężczyznom (choć może nie jest to zły pomysł), ale musisz przestrzegać federalnych, stanowych i lokalnych przepisów dotyczących wynagrodzeń i godzin pracy. Te przepisy obejmują wszystko, od staży do nadgodzin i może wydawać się skomplikowane nawet dla tych, którzy starają się zrobić dobrze przez swoich pracowników.

A ponieważ płaca minimalna stale rośnie (zwłaszcza w niektórych miastach i stanach), upewnij się, że wiesz, czy te przepisy mają zastosowanie do Twojej firmy lub Twoich pracowników, i czy jesteś w zgodzie z nimi.

Dbaj o swoich pracowników

Jasne, wypłata jest miła, ale co jeszcze masz? Dzisiejsi najlepsi i najzdolniejsi nie szukają tylko wynagrodzenia – porównują również plany świadczeń, aby być zadowolonymi. A Twoja firma może chcieć dodać telepracę i zwrot kosztów nauki do tradycyjnych planów zdrowotnych i emerytalnych, aby pozostać konkurencyjną.

Oczywiście, jednym z najgorętszych tematów w zakresie świadczeń (lub konieczności, naprawdę) jest płatny urlop rodzicielski. Zastanawiasz się, jak dużo zaoferować? Ucz się od najlepszych.

Zatrudnienie w małej firmie jest obarczone wieloma zagrożeniami prawnymi, począwszy od ogłoszenia o pracę, a skończywszy na zwolnieniu. Aby upewnić się, że Twój mały biznes jest bezpieczny, powinieneś porozmawiać z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w prawie pracy już dziś.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *